Place zabaw na Malcie

Jeśli wybieracie się z dziećmi na Maltę, nie powinniście mieć powodów do zmartwień. Maltańczycy kochają dzieci, pozwalają im na wszystko. Dzieci są rozpieszczane i mile wszędzie widziane.

Doświadczyliśmy tego również. Na placach zabaw można nawiązać ciekawe znajomości, przede wszystkim ze względu na to, że język angielski jest tam tak powszechny 🙂
Na placach zabaw spotykaliśmy zarówno Maltańczyków, Brytyjczyków jak i całe rzesze turystów, których dzieci bawiły się razem mimo bariery językowej.

W każdym mieście i w każdej mniejszej mieścinie, zarówno na Malcie jak i na Gozo można znaleźć wspaniały, bezpieczny plac zabaw. Nie spotkaliśmy się z tym aby coś było zepsute, urwane, nie konserwowane. Place zabaw są kolorowe i fantastycznie zaprojektowane. Najlepsze, jakie widzieliśmy na naszych wyjazdach.

A ponieważ dla całej rodziny powinny się znaleźć atrakcje podczas naszych wyjazdów – idziemy na ugodę, odwiedzamy również te miejsca gdzie chce pójść nasza córka. Miejsc takich na Malcie jest sporo, ale o nich postaram się zamieścić osobnego posta.

Najciekawszy, o którym przed wyjazdem czytaliśmy w sieci znajduje się obok Malta National Aquarium w St Paul’s Bay. Przedstawia podwodny, bajkowy świat.

 

Jak znaleźć plac zabaw na wyspie? Wystarczy kogokolwiek (kogo podejrzewamy o posiadanie potomstwa) zapytać na ulicy o playground, praktycznie każda napotkana osoba nam go wskaże.

Podczas korzystania z aplikacji Map of Malta offline, zauważyliśmy że
każdy plac zabaw jest w niej zaznaczony specjalną ikonką (dzieci na
huśtawce).

 

Niektóre odwiedzone przez nas miejsca są rajem dla dzieci – jednym wielkim placem zabaw.
Mam na myśli Playmobil FunPark Malta:

 

oraz Popeye Village: