Palma Aquarium

Majorkę odwiedzaliśmy przed sezonem, chcieliśmy znaleźć coś,  co w razie niepogody będzie alternatywą dla spędzenia czasu na wyspie. Postanowiliśmy, że będzie to:

Palma Aquarium, ogromne oceanarium znajdujące się
w dzielnicy Palmy – Can Pastilla. 

365steps blog
Ponieważ pogoda była wyśmienita przez cały nasz pobyt, postanowiliśmy, że odwiedzimy to miejsce w drodze powrotnej na lotnisko. Niedaleko Aquarium znajdowała się wypożyczalnia, gdzie mieliśmy przed odlotem zwrócić samochód. Wyjechaliśmy wcześniej, aby być tuż po otwarciu i wykorzystać czas maksymalnie aż do naszego odlotu po południu.
W porannych godzinach jest mniej turystów, przynajmniej
przed sezonem, więc zwiedzanie akwarium było  naprawdę przyjemne i komfortowe.
Bajecznie kolorowy i zróżnicowany świat głębin morskich zapiera dech w piersiach.
Palma Aquarium jest jednym z największych tego typu miejsc w Europie, zostało otwarte dla zwiedzających w 2007r. Coroku Aquarium odwiedza ponad 400 tys. osób. Na terenie Palma Aquarium  znajduje się ponad 500 zbiorników wodnych, które stały się domem dla ponad 8 tys. zwierząt należących do 700 rożnych gatunków  z rejonów Morza Śródziemnego, Oceanu Indyjskiego, Atlantyckiego i  rejonu Pacyfiku.
Największe akwarium, nazywane  ‘Big Blue’ (Wielki Błękit) ma aż 8,5 metra głębokości.
‘Big Blue’ jest najgłębszym akwarium z rekinami w Europie, zawiera również największą kolekcję żywych koralowców w Europie. Przed wieloma akwariami leżą wielkie poduchy, na których można usiąść lub się położyć  i zrelaksować się podczas oglądania głębin morskich. Dla żądnych przygód – nurkowanie w akwarium z rekinami!  Podejrzewam, że przeżycie musi być niesamowite, aczkolwiek kosztowne (cena za taką atrakcję jest adekwatna do ilości wyzwalanej adrenaliny – 175-200€ w zależności od posiadanej licencji).
Na terenie oceanarium znajduje się również miejsce nazwane dżunglą, gdzie panują iście tropikalne warunki – bardzo wysoka wilgotność powietrza oraz temperatura powyżej 30 stopni. Jest to miejsce, które zamieszkują gatunki roślin i zwierząt, których naturalnym miejscem życia są lasy amazońskiej dżungli.
Zachwyciło nas także przeurocze akwarium w kształcie cylindra z meduzami zamieszkującymi rejon Morza Śródziemnego:
Palma Aquarium
Informacje praktyczne:
 •  Lokalizacja – Palma,
  dzielnica Can Pastilla, Carrer Manuela de los Herreros i
  Sorà, 21, 07610 Palma,
 • Godziny otwarcia – 9.30-18.30
  (ostatnie wejście o godzinie 17.00),
 • Ceny biletów (sezon
  2017)
  : dorośli 24,5€, dzieci 14,5€ (dzieci 0-3lat wchodza za darmo),  warto skorzystać ze zniżek kupując bilet rodzinny, rezerwując wcześniej przez Internet lub korzystając z ofert hoteli. Podane ceny dotyczą turystów, mieszkańcy wyspy za wstęp zapłacą mniej…, co nie do końca każdemu wydaje się być fair :/
 •  Przed Aquarium znajduje się wygodny parking naziemny, w miesiącach letnich uruchamiany jest również parking podziemny,
 • Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się przystanek autobusowy, Można tu dojechać liniami: 15,
  23 i 25
  .
 • Na zwiedzanie warto zarezerwować nawet 3-4 godziny, jeśli podróżujecie z dziećmi – więcej (po zwiedzaniu dzieci chętnie skorzystają z placu zabaw wewnątrz lub na wolnym powietrzu).